Zdravé školní svačiny? Zabalte dětem ovoce a čerstvé šťávy - Ugo

Zdravé školní svačiny? Zabalte dětem ovoce a čerstvé šťávy

Dostat do dětí zeleninu bývá docela dřina, přitom ideální dětská svačinka by určitě měla nějaké to čerstvé ovoce a zeleninu obsahovat. Zkuste je dětem do svačinových boxů přibalit v tekuté podobě. ;) Jděte na zdravé svačiny pro své děti od lesa a vybavte je občas třeba UGO lahvičkou.

IMG_4430

Ovoce a zelenina ve formě šťáv jsou dobře stravitelné, dětem tak můžete ovocné a zeleninové šťávy podávat bez obav už od tří let. I když jsou šťávy sladké, což dětem chutná, pochází sladkost z ovoce, a ne z přidaného cukru či jiných sladidel.

Jaké šťávy se do školních svačinek hodí?

Pozor dejte na přiměřené množství a výběr ovoce. Některé exotické nebo příliš kyselé druhy mohou působit dráždivě nebo vyvolat alergickou reakci. Ideální volbou pro malé labužníky jsou jednoduché kombinace ovoce a zeleniny: jablko, mrkev, hruška, pomeranč nebo červená řepa, okurka...

Kolik šťávy by měly denně vypít?

Aktovky nemusíte zatěžovat příliš. Ovocné a zeleninové šťávy jsou bohaté na zdraví prospěšné látky a není potřeba jich pít hodně. S konzumací šťáv by to ostatně děti neměly přehánět, jedna sklenice/lahvička denně obvykle stačí.

Praha_12

Čisté nebo ředěné?

Na zahnání žízně je dobré šťávu zředit vodou, neředěný nápoj naopak funguje i jako svačinka mezi hlavními jídly. Šťávu můžete také kombinovat s rozmixovaným celým ovocem, kterým skvěle dochutíte zeleninovou šťávu. Čerstvě vymačkaná šťáva obsahuje nejvíce vitamínů a prospěšných látek, rozmixované ovoce pak ještě vlákninu.

Čerstvé šťávy do školy?

Pokud máte doma školáka žíznivého, můžete mu do školy přibalit opravdu čerstvý ovocný koktejl nebo šťávu, ať už domácí nebo třeba z našich barů. Ten ale musí školák vypít ideálně do dvou hodin po nákupu, jinak hrozí, že se v teple začne kazit.

Alternativou mohou být lahvičky paskalizované Ugovy čerstvé šťávy o objemu 200 ml. Šťáva v nich vydrží v lednici až čtyři týdny díky šetrné konzervační metodě zvané paskalizace, kdy po ošetření vysokým tlakem ve šťávě zůstanou živiny a zachová se i původní barva a chuť. Malá lahvička se vejde do každé aktovky a svačinového boxu.

Lahvicky_Insta_deti