Vydejte se s melounovým létem až na Havaj - Ugo

Vydejte se s melounovým létem až na Havaj

Tohle léto cestování moc nepřeje. Trochu to připomíná staré časy, kdy nebylo snadné dostat se na jiný kontinent. Žít UGO ale znamená mít lehčí život a jak jinak se letos podívat za hranice všedních dnů, než prostřednictvím lahodného jídla. Zveme vás na exotickou dovolenou s Melounovým létem!

Už několikátý rok v řadě jsme pro vás přichystali letní drinky, ve kterých hlavní roli hraje meloun. Víme, že si naši Fandové na jeho sladkou a osvěžující chuť jednoduše potrpí. Ostatně v letní sezóně budete marně hledat ovoce, které by navzdory nízkým kaloriím bylo tak vydatným zdrojem vitamínu A, B i C, vápníku, železa a dalších minerálních prvků.

 

Melounová inspirace

Slíbili jsme vám ale cestování: než vyrazíme za humna, věděli jste, že se melouny začínají pěstovat už i v České republice? Zatím sice jen v teplejších vinařských oblastech, hlavně na Moravě, ale i tak se jedná o milou raritu.

Nejjednodušší cesta vede douškem našich drinků: můžete si vybrat svěží spojení s citronem a ananasem, ze kterého na vás dýchnou tropy.
Komu libo Británie, sáhne po melounové kombinaci jahody, limetky a máty. Právě z Anglie se máta rozšířila po celém světě a stala se jednou z nejpopulárnějších vůbec.
Opojně sladkou chuť najdete v posledním mixu melounu, manga a pomeranče. S mangem se podíváte do Jihovýchodní Asie, odkud pochází a doporučujeme ho dávkovat po celé léto. Vždyť jak se zpívá v jedné písničce: „Kdo nejed´mango smutně žil“.

 

Havajské poke v srdci Evropy

Konečně vzhůru na Havaj! Největším hitem sezóny je naše salátové duo barevných misek inspirovaných havajským poke. Můžete si vybrat, zda dát přednost uzenému kuřeti či lososu. Dokonalost chutí ladí kousky manga, avokáda, nezbytná rýže a lehce pikantní omáčka, kterou od prvního sousta už nepustíte z hlavy.
Tuhle čerstvou, zdravou a zároveň vydatnou porci jídla nejdříve od Polynésanů, kteří poke jedli v různých variacích po staletí, převzali američtí surfaři. A ruku na srdce, málokdo šíří stravovací trendy lépe, než vyrýsovaní a opálení kluci a holky s mořskou solí ve vlasech. Takže, kde je vaše nejbližší UGO Salaterie, abyste si na otáčku „zaletěli“ do Honolulu?

Poke i melounové drinky servírujeme až do 8.září.