UGO radí, jak na školní svačinky - Ugo

UGO radí, jak na školní svačinky

Po prázdninách opět přichází každodenní rutina v podobě přípravy svačinek. Ať už chystáte zdravou dobrotu do školy nebo do práce, máme pro vás pár tipů na domácí svačinky i na některé z naší nabídky.

Taková školní svačinka umí víc než jen zasytit během přestávky. Dodá dětem energii, pomůže udržet pozornost během vyučování, odolat nezdravým lákadlům v automatech a zároveň děti učí správným stravovacím návykům.

Pro menší hlad...
Podle odborníků není potřeba to se svačinami přehánět, pokud dítě dostatečně snídá a chodí na oběd. Součástí každé svačinky, ať už malé nebo velké, by ale vždy mělo být čerstvé ovoce nebo zelenina. Náš tip: pokud do dětí chcete dostat i zeleninu, kterou by jinak asi neměly chuť chroupat, jako je třeba celer, řepa nebo špenát, pak jim k jejich oblíbenému ovoci přibalte ještě UGO lahvičku! Tím do školáka mazaně dostanete spoustu výživných látek ze zeleniny v podobě, která je pro něj lákavější. UGO lahvičky totiž kombinují zeleninové a ovocné šťávy, takže jsou sladké a tedy pro děti přijatelnější, než čistě zeleninové koktejly nebo samotná syrová zelenina.

PicMonkey Collage_3

Ovoce a zelenina ve formě šťáv jsou lehce stravitelné, proto se hodí už pro děti od 3 let. Lahvičky hezky padnou i do dětské ruky, svou barevností děti zaujmou a jsou velké tak akorát pro jejich žízeň - 250 ml. Navíc jsou paskalizované, takže na rozdíl od klasických džusů si šťávy zachovávají chuť i cenné živiny jako čerstvé ovoce a zelenina. Díky přirozeně sladké chuti ovoce dětem také moc chutnají i bez přidaného cukru či jiných sladidel.
Pro malé labužníky jsou ideální kombinace ovoce a zeleniny, které rostou v našich podmínkách, tedy jablko, hruška, řepa, okurka nebo mrkev. Pozor na exotické nebo příliš kyselé ovoce. To může u menších dětí způsobovat alergickou reakci.

Pro větší hlad...
Pokud si školák (nebo dospělý pracant) nestíhá ráno dát pořádnou snídani nebo třeba pokud je mezi snídaní a obědem příliš velký rozestup, chce to přibalit do aktovky vyváženou svačinu.
Vhodné je jakékoliv kváskové pečivo třeba s čerstvým sýrem nebo luštěninovou pomazánkou a kouskem zeleniny. Takovou svačinu můžete střídat s ovocnými nebo zeleninovými saláty, kašemi nebo domácími dezerty s chia semínky.

26343164023_483d485b43_kcrop

Pokud takové svačinky nestíháte připravovat doma, zastavte se cestou do školy či do práce v UGO Freshbaru nebo Salaterii a vyberte si z naší vitríny plné zdravých dobrot. Ty můžete v rychlosti popadnout a sníst, až vás dožene hlad. Padnou totiž i do svačinových krabiček ;)