Šťáva není džus a UGO drink není tepelně upravený - Ugo

Šťáva není džus a UGO drink není tepelně upravený

A to ani když ho kupujete v obchodě. Platí u nás totiž takové pořekadlo, že:

Kdo jinému šťávu mačká…
…ošetřuje ji paskalizací! My v UGO se snažíme udržet ovocné a zeleninové šťávy výživné, jak to jen jde. A jsme na to fakt šikulové – právě díky metodě zvané paskalizace.

Totiž: když si koupíte na pobočce čerstvou šťávu neboli fresh, obsluha ji přímo před vašima očima připraví z čerstvého ovoce a zeleniny. Výsledný nápoj není potřeba nijak ošetřovat, protože ho s největší pravděpodobností vypijete na místě nebo nejpozději za pár hodin.

Šťávy, které prodáváme v lahvičkách na pobočkách i v maloobchodní síti, ale musí nějakou trvanlivost mít – alespoň pár týdnů. A díky paskalizaci získají přesně čtyři týdny života navíc. A nejen to. Tahle metoda je velmi šetrná, takže v drincích zůstane chuť i všechny skvělé vitamíny a živiny, které třeba v džusu v krabici nenajdete. A jestli ano, jsou tam přidány uměle. Jak to?

Zabiják vitamínů pasterizace
Běžné džusy, ať už v krabicích nebo v plastových lahvích, jsou ošetřeny pomocí pasterizace (pasterace), kdy se zahřátím tekutiny na vysokou teplotou zničí všechny mikroorganismy a další nežádoucí návštěvníci. Jenomže to má malý háček. Vysoká teplota ničí i vitamíny. Takže pasterizované džusy jsou tak trochu prázdné a všechny zdraví prospěšné látky inzerované na obalech se do nich musí nakonec znova dodávat.

Na některých výrobcích také můžete najít nápis "lisováno za studena", což lze snadno zaměnit právě s "nepasterizací". I šťávy lisované za studena ale bývají často následně ošetřeny vysokou teplotou.

Milovník vitamínů UGO

Zato my ovocné a zelenino-ovocné šťávy nijak neupravujeme. Do lahviček s nápisem UGO nic kromě šťávy samotné nepřidáváme ani nic neubíráme. Čerstvé ovoce a zelenina jsou nám dost dobré a není důvod je uměle vylepšovat! Šťáva z lahvičky je totiž díky paskalizaci stejně chutná a plná živin jako drink z vymačkaného pomeranče připravený doma nebo čerstvý fresh vyrobený na pobočce. Díky ošetření vysokým tlakem namísto vysoké teploty jsou UGO šťávy navíc 100% raw. Paskalizované šťávy je potřeba skladovat v ledničce a do čtyř týdnů vypít, ale to za tu chuť a vitamíny stojí, co říkáte? :) 

Menší 250 ml lahvičky padnou do ruky i do kabelky a pomůžou doplnit energii a vitamíny, ať jste kdekoli. Větší 1l balení si zase můžete nechat v ledničce v práci nebo doma a vychutnat si šťávu z čerstvého ovoce a zeleniny třeba k snídani.

Při výrobě UGO lahviček si dáváme záležet na původu surovin a odebíráme je jen od známých dodavatelů. Informaci o tom, odkud ovoce a zelenina z vaší lahvičky pochází i jaké je odrůdy, najdete na boční straně etikety. Pochutnat si můžete hned na deseti různých kombinacích - stačí si vybrat, jestli máte chuť na více druhů ovoce (Malina, jahoda, borůvka a jablko nebo Banán, jahoda a jablko), na jeden druh ovoce (Grep, Pomeranč, Jablko) nebo na ovocno-zeleninovou šťávu (Řepa a jablko, Mrkev a jablko, Celer a jablko, Pomeranč, mrkev, jablko a zázvor, Špenát, jablko, citrón a máta). 

Tak dobrou chuť a na zdraví!