Představujeme vám nové superzdravé UGO suroviny - Ugo

Představujeme vám nové superzdravé UGO suroviny

Ve světě jsou trendy funkční drinky a my tenhle trend zařazujeme na menu UGO Freshbarů. Nově tu najdete dvě nové kategorie - speciální a proteinová smoothies. Čím jsou speciální a který drink zvolit? Třeba vám s rozhodováním pomůže náš průvodce novými ingrediencemi

Funkční drinky jsou vychytané nápoje plné těch nejzdravějších přírodních ingrediencí. Oproti jídlům mají tu výhodu, že se jich jen tak nepřejíte, přibrat na váze se po nich skoro nedá a navíc představují rychlý a funkční způsob, jak dodat tělu potřebné vitamíny a minerály v přírodní formě. Tak jaký to bude? Sáhnete spíše po drinku se superfoods nebo po proteinovém?

Superpotraviny

Superfoods neboli superpotraviny jsou potraviny s vysokým obsahem živin, které podporují naši vitalitu a zdraví. Díky koncentrovanému množství obsahu těchto látek jich stačí konzumovat pravidelně jen velmi malé množství. V UGO teď máme pěknou řádku z nich, takže zdravé (nebo spíš superzdravé) stravování není žádná věda ani námaha.

Guarana je brazilská rostlina s vysokým obsahem kofeinu, takže funguje jako slušný přírodní povzbuzovač. Lehce zvyšuje krevní tlak a také stimuluje mozek. Vzhledem k povzbuzujícímu složení není dobré dávat si ji navečer, guarana totiž působí jako silnější káva. Takže proteinové smoothíčko raw kakao a protein doporučujeme ke konzumaci nejpozději k obědu, nebo když vás čeká dlouhá noc v práci nebo při učení.

 

Spirulina patří mezi přírodní doplňky stravy. Dodává energii a přispívá k duševní pohodě. Aby toho nebylo málo, posiluje imunitu, snižuje vysoký krevní tlak a pozitivně působí i při cukrovce. Navíc příznivě ovlivňuje trávení a podporuje detoxikaci krve, jater a ledvin. Tuhle superpotravinu najdete v UGO ve smoothie speciál avokádo, spirulina, špenát, citron, mango, jabko.

 

A post shared by Bio Med (@biomedmoldova) on

 

Raw kakao je významným zdrojem minerálů a antioxidantů. Obsahuje vysoké množství hořčíku, draslíku, vápníku a sodíku a také přírodní složky působící proti stresu, depresi a pro navození pocitu spokojenosti. Chcete-li si dopřát omamný pocit blaha, který tahle superpotravina přináší, sáhněte místo čokolády po smoothie speciál maliny, raw kakao, banán, mango, jablko nebo v proteinovém supersmoothie raw kakao, protein, banán, guarana, chia, jablko, sojové mléko.

 

A post shared by Jocelyn (@jocedube) on

 

Chia semínka obsahují vlákninu, která je nezbytná pro naše zdravé zažívání. Obsahují i omega 3 mastné kyseliny, které chrání srdce a cévy. V parném létě a při sportu ocení vaše tělo i jejich vysokou schopnost vázat hodu. Při vysoké fyzické zátěži nebo právě v horku totiž dochází ke značnému pocení, a tím ke ztrátám tekutin a minerálů. Konzumace semínek chia přispívá k vnitřní hydrataci těla a tím mnohdy i k lepšímu zvládnutí fyzického výkonu.

 

Proteiny

Hráškový protein se se pro všechny sportovce, protože po intenzivní zátěži obnovuje v těle rovnováhu. Doporučujeme ho také veganům a vegetariánům jako dobrý zdroj veškerých aminokyselin a rostlinných bílkovin. Najdete ho ve všech třech proteinových smoothies, případně si ho můžete objednat do jakéhokoliv jiného drinku.

 

Další Extras

Kromě superpotravin a proteinů najdete na menu i v “extras” další nové ingredience, proto představíme i je a třeba se rozhodnete si je dávat do drinků pravidelně.

Sirup z agáve obsahuje asi 70 až 90 % fruktózy, což je u přírodních sladidel největší podíl. Agáve vám dodá především super rychlou energii, zároveň je to přírodní sladidlo. Je to totiž sladká šťáva, která vytéká po naříznutí z listů rostliny agáve. Je obsažen hned ve dvou proteinových smoothies, mango, protein, banán, špenát, citron, jablko a ve smoothie s višněmi, proteinem, banánem, jahodami, sirupem z agáve a jablkem.

 

A post shared by Sayappe (@mamechansan1535) on

 

Sójové mléko je bohatým zdrojem minerálů a vitamínů, obsahuje například lecitin a železo. Skvěle poslouží, pokud máte alergii na laktózu nebo jste vegani. Najdete ho v proteinovém smoothie raw kakao, protein, banán, guarana, chia, jablko, sojové mléko a také ve smoothie speciál chia, sójové mléko, jahody, banán, pomeranč.

 

A post shared by @verenaike on

 

Mandle jsou skvělým zdrojem rostlinných bílkovin, prospěšných rostlinných tuků a drinkům dodávají příjemnou jemně oříškovou chuť. Kromě toho ale obsahují vysoké množství minerálů a antioxidantů, látek zpomalujících stárnutí buněk.

 

A to nejlepší nakonec! Tyto a spoustu dalších si nově můžete nechat do své šťávy či smoothies přimíchat. V UGO jim říkáme extras nebo extras speciál. Stačí tedy obsluhu požádat o přidání do libovolného drinku, fantazii ani počtu extras se meze nekladou.