Po čem v UGO sáhnout, když máte alergii na laktózu? - Ugo

Po čem v UGO sáhnout, když máte alergii na laktózu?

Alergie na laktózu vám návštěvu UGO Freshbarů a Salaterií vůbec komplikovat nemusí. Stačí si jen zapamatovat, které dobroty z našeho sortimentu jsou bezlaktózové!

Moc dobře víme, jak těžké je najíst se mimo domov, když se musíte (nebo chcete) vyhnout určitému druhu potravin nebo některému z alergenů. Proto se při vymýšlení novinek v sortimentu snažíme myslet i na všechny bezlepkáře, vegetariány a vegany i alergiky na laktózu.

Abyste se v nabídce UGO dokázali lépe zorientovat, začali jsme na menu nejprve používat piktogramy a teď pro vás navíc máme ještě přehled všech bezlaktózových jídel i nápojů, které si v UGO můžete bez obav dát.

Drinky
Kromě ovocných koktejlů s jogurtem, které mají čísla 19 - 22, si v UGO můžete s klidem objednat kterýkoli drink ze stálé i sezónní nabídky!

Saláty
V UGO salátech ze stálé nabídky se objevují zálivky na bázi jogurtu a také sýry. Doporučujeme proto raději zabrousit do nabídky sezónní. V té aktuální bylinkové například laktózu neobsahuje ani salát se třemi druhy hummusu, ani krůtí sous-vide s coleslawem :).

Teplá jídla
Teplá jídla jsou sezónní záležitost, takže v tuto chvíli můžeme mluvit pouze za aktuální sezónu. A z té laktózu neobsahuje ani grilovaná zelenina s kuřetem a arašídovou omáčkou (omáčka je totiž zjemněná rostlinným kokosovým mlékem), ani rýže s curry a hráškovými lusky!

Svačinky
Máte chuť na sladkou svačinku? Jogurtovo-tvarohová svačinka asi nebude nic pro vás, ale s klidem sáhněte po jednom z našich chia pudingů. Chia semínka do nich totiž necháváme nabobtnat v kokosovém mléce. A když budete mít chuť na slané, dejte si například zeleninové tyčinky s hummusem nebo některý z balených svačinkových salátů. Laktózu neobsahuje salát s tuňákem, čočkový, ani s mrkví a mungem.

Polévky
V nabídce máme aktuálně pět bezlaktózových polévek: celerovou s jablečným freshem, čočkovou s petrželkou, fazolovou s chilli, tomatovou s bazalkovým dipem a krém z červené čočky a papriky. Pak je tu ještě cizrnová, kterou ale standardně zdobíme lžící zakysané smetany. Obsluha vám ale ráda na vyžádání naservíruje i polévku bez ní.

Zmrzlina
Mléko jsme vynechali také z nové receptury UGO zmrzliny. Ať už máte chuť zamlsat si na červené nebo na žluté, laktózy se obávat nemusíte.

Na dalších bezlaktózových dobrotách pracujeme, ale věříme, že si z naší nabídky vyberete už teď :)