Odšťavnili jsme 5 zelenin, které vám nechutnají. Jak to dopadlo? - Ugo

Odšťavnili jsme 5 zelenin, které vám nechutnají. Jak to dopadlo?

Co se stane, když odšťavníte celer, brokolici, růžičkovou kapustu, rajčata a červenou řepu? Vyzkoušeli jsme to za vás.

Když jsme se na Facebooku ptali, která zelenina je podle vás ta úplně nejhorší, výsledky nás překvapily. Rajčata na 2. místě? Červená řepa v první pětce? Prvních pět zelenin jsme proto prohnali odšťavňovačem, abychom mohli podat zprávu, zda je vaše averze oprávněná.

Růžičková kapusta

Kdybychom měli k jedné z testovaných zelenin nalepit cedulku “tuhle doma neodšťavňujte”, vyhrála by to růžičková kapusta. Zaprvé se z ní jakákoliv šťáva dostává pěkně ztuha a zadruhé… nojo, žádný chuťový zázrak to není.

Na druhou stranu růžičkové kapusty jsou velmi zdravé, roztomilé a taky dobré, když se je tedy zrovna nepokoušíte vypít nebo vám je někdo neuvaří ve stylu “školní jídelna”. Dáváme si proto předsevzetí, že vás o jejich kvalitách přesvědčíme jinak. Třeba v nějakém budoucím salátu v našich Salateriích.

Do té doby zkuste v barech naše green smoothie, do kterého mixujeme klasickou kapustu. Žádný bobřík odvahy není třeba, v kombinaci s jablkem, ananasem, mátou (a špenátem) je tak dobrá, že na jakoukoliv averzi ke kapustě zapomenete.

Brokolice

OK, samotnou brokolicovou šťávu bychom nepili. Jednu výhodu ale brokolice pro domácí odšťavňování má. V košťálech má šťávy spoustu, tak až někdy nebudete vědět, co s nimi… Po smíchání s jablečným Ugem to bude dobrota. Víme to, protože jsme jeden brokolicový drink na menu barů zařadili už před časem. Zkoušeli jste ho? A co na něj říkáte? :)

Rajčata

Pokud máte ve svém okolí nějakého zarytého odpůrce rajčat, šťávou z téhle zeleniny ho na správnou víry neobrátíte. Rajčatová šťáva je spíš pyré o konzistenci přesnídávky. V tomhle případě tedy hlasujeme za rajčatovou polévku.

Celer

Nejméně oblíbená zelenina, ale šťáva z ní není vůbec špatná. Jasné, stále chutná jako celer, takže pokud ho nemůžete ani cítit, asi se nezamilujete. Na druhou stranu je celerová šťáva příjemně nasládlá a třeba s jablkem si rozumí skvěle. Svědčí o tom i obliba téhle kombinace v našich lahvičkách. Jestli se tedy celeru bojíte, ale chcete mu dát šanci, směle jedno jablečno-celerové Ugo popadněte.

Červená řepa

Že řepa je sexy, už víte. Také o šťávě z červené řepy můžeme říct jen to nejlepší. Stejně jako celer se řepa skvěle odšťavňuje, navíc má krásnou tmavě rudou barvu a příjemnou chuť. Na lahvičkovou kombinaci s jablkem nedá řada zákazníků dopustit a taky na barech řepu mačkáme o sto šest.

Při domácích mixovacích experimentech, které občas končí podivnými barvami výsledného drinku, má řepa nezastupitelné místo. Jakoukoliv kombinaci spolehlivě přebarví narudo, jak se ostatně můžete přesvědčit na našem videu, kdy jsme všech pět šťáv smíchali dohromady.

A jak tenhle mix chutnal? Co myslíte? :)