Ochutnejte zdravé tajemství Asie - Ugo

Ochutnejte zdravé tajemství Asie

V UGO salatériích jsme se rozhodli, že vás vezmeme na tajuplný výlet plný zdraví. A nemusíte si kvůli tomu ani brát dovolenou. Asijský zážitek u nás totiž budete mít na talíři a ve sklenicích. Tak vezměte zdraví do svých (hůlek) rukou a ochutnejte tajemné podzimní dobroty v UGO. 

 

Na každou rýmičku se kořen najde

Už od pradávna Asiaté vědí, že pevné zdraví neroste na stromě, ale v zemi. A tak se vrátíme pěkně zpátky ke kořenům. Ty jsou totiž základní surovinou nového menu, které je speciálně vytvořené do podzimního sychrava. Překvapí vás, jak ve spojení s čerstvým ovocem a zeleninou dokáží zatočit s nachlazením

Tři asijští kořeni, se kterými na podzim neostrouháte:

Ženšen


Poklad čínských léčitelů, kteří věděli, co dělají. Možná hlavně díky ženšenu jsou doteď uznáváni celým světem. 

U nás ženšen naleznete v bájném ráji, kterého budete mít plnou sklenici. Jmenuje se Šangri-La a podle románu Ztracený obzor je to místo, kde vládne pohoda a rovnováha. Se Šangri-La svůj obzor neztratíte, ale najdete ho rovnou ve spojení s marakujou, mangem, mrkví a pomerančem.

Wasabi


Pikantní záležitost! Většina z nás ho zná jako zelenou pastu podávanou k sushi, ale tento japonský kořen toho umí mnohem víc, než dochutit rolku. V Japonsku se využívá jako lék, který posiluje imunitní systém a působí jako silný antioxidant. 

My vám ho namícháme spolu s výživným avokádem, kiwi, okurkou, špenátem a sladkou hruškou do drinku Emerald Dragon, ať podzimem proletíte silní jako draci (ovšem bez ohně v krku). 

Zázvor


Štiplavá dobrota, co bacily rychle vyštípe z těla. Věří mu kolegyně z práce i naše maminky. A dobře dělají. Zázvor obsahuje celou řadu vitamínů a minerálních látek, co pomáhají při nachlazení. 

V Asii zázvor často jedí, my vám ho namíchali spolu s řepou, borůvkami, jablkem a citronem do tajuplného drinku Mystic Temple. Učaruje vám. 

 

Přidejte si! Jídlo, co si s asijskými drinky rozumí

Co by to bylo za výlet bez dobrého oběda? Vyberte si bez výčitek z našeho asijského menu: 

Zeleninové curry - dobrota s koriandrem, který milují všichni od pražské Letné po Vietnam. Ve variantě vegetariánské i s kuřecím masem. 


Hokkaido salát - orientální varianta lehkého oběda s pečenou řepou, dýní hokkaido a arašídovým dresingem. 


Užijte si svůj kousek zdravé Asie, ať už se do UGA vydáte odkudkoliv :)