Léto v Salateriích: Dejte si melouny, lososový tartar nebo sýr halloumi - Ugo

Léto v Salateriích: Dejte si melouny, lososový tartar nebo sýr halloumi

Letní sezóna je v plném proudu nejen na barech. Salaterie nezůstaly pozadu a během léta lákají na 6 letních salátových speciálů.

Po celé léto si budete moci dát salát s grilovaným sýrem halloumi, obřím kuskusem, rajčátky, červenou bazalkou se zálivkou s česnekem a novým kořením. Halloumi je polotvrdý sýr původně z Kypru, který má tu zvláštnost, že se při tepelné úpravě neroztéká. Je tak ideální pro letní grilování. A my chtěli také trochu grilovat, když je to léto...

Druhý sezónní speciál, salát s grilovaným kuřetem, melounem a balkánským sýrem s jemnou malinovou zálivkou, je náš letní šampion. Je v něm tolik léta, že když si ho dáte, budete si i v práci připadat jako na prázdninách.

_MG_3769_mala

První polovinu léta si přijdou na své i milovníci ryb a jahod. Jen do konce července bude v nabídce lososový tartar s baby špenátem, salátem ze zelené čočky, okurky a granátového jablka se svěží citronovo-bylinkovou zálivkou.  Losos je totiž tak dobrý, že se nemusí ani grilovat!

Druhý speciál je salát s čerstvými jahodami , gorgonzolou, melounem cantaloupe, vlašskými ořechy a pomerančovo-medovou zálivkou. Nezní to všechno dohromady krásně?

_MG_3660_mala

Druhou půlku léta lososa a jahody vystřídá krůta a nektarinky. Krůtí sous-vide už jste ochutnávali na jaře, v letním speciálu bude v nové kombinaci s ječnými kroupami, sušenými brusinkami a řapíkatým celerem se zálivkou s jablečným octem, česnekem a novým kořením.

A jakmile dozrají sladké a šťavnaté nektarinky, nastoupí salát s nektarinkami, kozím sýrem, vlašskými ořechy, rukolou a medovo-cibulkovou zálivkou.

A teď bez ochutnávání. Jaký je váš favorit? Na jaký se nejvíc těšíte?