Lepek? V těchto UGO dobrotách ho rozhodně nenajdete! - Ugo

Lepek? V těchto UGO dobrotách ho rozhodně nenajdete!

Ať už máte alergii na lepek, nebo se mu jen snažíte dobrovolně vyhýbat, máme pro vás dobrou zprávu. V UGO mají bezlepkáři rozhodně z čeho vybírat!

Moc dobře víme, jak těžké je najíst se mimo domov, když se musíte (nebo chcete) vyhnout určitému druhu potravin nebo některému z alergenů. Proto se při vymýšlení novinek v sortimentu snažíme myslet i na všechny bezlepkáře, vegetariány a vegany i alergiky na laktózu.

Abyste se v nabídce UGO dokázali lépe zorientovat, začali jsme na menu nejprve používat piktogramy a teď pro vás navíc máme ještě přehled všech bezlepkových jídel i nápojů, které si v UGO můžete bez obav dát.

Drinky
Tohle vás asi nepřekvapí, ale všechny UGO drinky ze stálé i sezónní nabídky jsou přirozeně bezlepkové.

Saláty
Podobně je to i se saláty, ani tady se ve výběru nemusíte omezovat. Pouze salát s grilovanou zeleninou je zdobený krutony, ale můžete si ho samozřejmě objednat bez nich. Lepek pochopitelně obsahuje také chléb, který podáváme k salátům, ani ten ale není problém vynechat.

Teplá jídla
Teplá jídla jsou sezónní záležitost, takže v tuto chvíli můžeme mluvit pouze za aktuální sezónu. A grilovaná zelenina s arašídovou omáčkou ani kuřecí s mandarinkami a kari lepek neobsahuje ;)

Svačinky
V našich svačinkových vitrínách najdete něco dobrého bez lepku, ať už máte chuť na slanou, nebo na sladkou svačinku. Můžete si bez obav dát kterýkoli z našich chia pudingů a bezlepkový je také tvarohovo-jogurtový krém s jahodovo-malinovým pyré. Bohužel si asi nepochutnáte na wrapech ani na mazaných svačinkách, zato všechny balené svačinkové saláty jsou bezlepkové!

Polévky
Zeleninové krémy v UGO zásadně nezahušťujeme moukou, takže jsou všechny přirozeně bezlepkové. V nabídce máme pouze tři druhy polévek, které zdobíme krutony. Pokud si tedy objednáte kapustový, pórkový nebo špenátový krém, nezapomeňte obsluhu upozornit, aby krutony vynechala. A samozřejmě byste měli vynechat také krajíc chleba, který k polévkám podáváme.

Suma sumárum: drinky jsou naprosto bez obav, u polévek a salátů vynechte případné krutony a krajíc chleba a na svačinu zvolte chia puding nebo balený salát. Snadné, že? :)