Katka z blogu Smooth Cooking a její první UGO Očista. Jak se těší? - Ugo

Katka z blogu Smooth Cooking a její první UGO Očista. Jak se těší?

Znáte Katku z oblíbeného food blogu Smooth Cooking? Věčně vysmátá blondýnka, kterou jste mohli vidět třeba na slavnostním otevření brněnské i ostravské Salaterie, se právě chystá na svoji úplně první UGO Očistu. Tak jsme se museli zeptat, jak se těší :)

Jak běžně pečuješ o svoje tělo? 
Jím zdravě, sportuji a relaxuji.

Zkoušela jsi už někdy nějakou detoxikační kúru?
Nezkoušela.

Čím tě zaujala zrovna UGO Očista?
V prvé řadě je to výzva. Hromadná výzva, která se dodržuje lépe, než když do toho jde člověk sám. A protože je poměrně krátká. Jelikož je to moje první očista, tak bych se bála jít do delší.
Také protože je sestavená mojí oblíbenou výživovou poradkyní, která mi hodně pomohla a tudíž jí věřím. A nakonec také protože je to praktické. Člověk nemusí přemýšlet nad sestavou potravin a již umixované nápoje si vyzvedne a vypije.

261316__abc1977_02_mala

Na co se nejvíc těšíš a čeho se naopak obáváš?
Těším se na to, až překonám sama sebe a celé to budu mít za sebou. Na tu euforii z toho, že jsem to zvládla. Na to, až dopiji poslední nápoj, vyspím se a vstanu. Obávám se bolestí hlavy a únavy, což je s očistou často spojené.

Už jsi někdy byla tři dny jen na tekuté stravě? 
Tři dny ne. Jeden ano. Vždy jeden den v týdnu dodržuji "smoothie den".

Jaké konkrétní účinky si od UGO Očisty slibuješ?
Dobrý pocit. Jak fyzický, tak duševní.

Jdeš do Očisty sama nebo máš nějakého sparing partnera, s kterým se budete hecovat? Třeba Artyho? :) (Arty je Katčin manžel, pozn. red.)
Na 100% Artyho. Sama bych do toho asi nešla. Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne. Budeme se podporovat a prožívat spolu ty pozitivní i těžké chvíle očisty.

Novinkou letošní Očisty bude meditační program. Jak se udržuješ psychicky v pohodě? Zkoušela jsi už v minulosti meditovat nebo to pro tebe v rámci Očisty bude poprvé?
Snažím se meditovat poměrně často. I když nevím, zda to dle odborného hlediska je opravdu meditace. Ale ve chvílích, kdy je klid a čas, tak zavřu oči, představím si nějaký příběh, zvuky, vůni, hmat a snažím se do něj maximálně vžít. Samozřejmě nějaký pozitivní příběh. Něco, na co se těším, co bych si přála. To mě vždy uklidní a dobije dobrou náladou.
Každopádně na UGO meditaci se těším. Bude to opět něco nového.

Na otevíračkách UGO Salaterií sis vyzkoušela práci za mixérem. Jaký byl zatím nejlepší drink, který sis umixovala? (Katku můžete vidět mixovat v jejím vlogu z Brna a z Ostravy, pozn.redakce)
V říjnu mi vychází kuchařka České smoothie a tak by se hodilo odpovědět, že jeden z těch nejlepších se ukrývá právě v ní :-). Ale pokud se zaměřím na UGO nápoje, tak je to určitě ten z letní sezóny. Sójový s kousky malin. Výborná skladba chutí a ten moment, kdy nasaji malinu brčkem, je k nezaplacení. Doporučuji ho všude, až jsem s tím už chvílemi možná "otravná" :-).

Co bys vzkázala všem, kteří se registrovali do podzimního kola UGO Očisty?
Připravte se na nejhorší. Není to snadné. Přijde krize. Ale stojí to za to. A ten pocit z překonání sama sebe je k nezaplacení.

Děkujeme Katce za milý rozhovor a budeme jí držet palce v UGO Očistě. A vy nezapomeňte mrknout na její články a recepty na blogu Smooth Cooking a přihlásit se do Očisty také ;)