Je to zelené, zdravé a dobré pití, co to je? Přece green smoothie! - Ugo

Je to zelené, zdravé a dobré pití, co to je? Přece green smoothie!

Na green smoothies neboli superzdravé zelené koktejly nedá dopustit nejedna hollywoodská hvězda, výživový guru nebo celebrita Instagramu. My už vám green smoothies nějakou tu sezónu servírujeme, takže je načase podívat se tenhle trend zblízka.


Green smoothies jsou nápoje založené na rozmixovaném ovoci a zelenině tak, jak je znáte z UGO barů. Povinnou složkou navíc je alespoň jedna listová zelenina, ať už odstředěná nebo rozmixovaná. Ta nápoji dodává typickou barvu (i když green smoothie nemusí být nutně zelené), ale také horu vitamínů a dalších nezbytných látek.

Samotná zeleninová šťáva žádnou výraznou chuť nemá, tu drinku dodávají ostatní suroviny. Tím, že si do koktejlu přidáte trochu zeleně, z něj uděláte svačinku, která vás nakopne, dodá energii, a přitom skvěle chutná.

Navíc: Všude se můžete dočíst, že byste měli jíst více syrové zeleniny, listovou nevyjímaje. Nápady, jak ji zapojit do jídelníčku, ale většinou končí u zeleninových salátů. Green smoothies jsou vtipným řešením, jak sníst spoustu listové zeleniny každý den a ještě si pochutnat.

V případě listové zeleniny je navíc tekutá forma ideální variantou, protože rozmixovaný koktejl tělo nezatěžuje náročným zpracováním celulózy.

Smoothies z UGO baru
Kde můžete green smoothies ochutnat? Samozřejmě v UGO barech. V aktuální hruškové sezóně se můžete dopovat sladkou kombinací hrušky, manga a špenátu. Na stálém menu najdete výtečný koktejl z kapusty a špenátu, oslazený ananasem a jablkem a okořeněný mátou. A jestli jste zeleným tekutinám propadli, zkuste kombinaci brokolice, okurky a jablka. Není sice z listové zeleniny, ale svojí denní dávku zeleného zdraví si můžete odškrtnout i s ním.

Že jsou green smoothies nejen zdravé a dobré, ale i fotogenické? Hned předvedeme.

To je barvička, co?

Sladké není zakázané.

Tolik zeleniny vypijte ani nemrknete.

Green smoothie nemusí být zelené. Borůvky nad zelenou vyhrály.

Víte, jaké ovoce zdobí tohle smoothie?

Za úvodní fotku děkujeme Denise (Instagram).