Jak zvýšit svou odolnost ve třech dnech - Ugo

Jak zvýšit svou odolnost ve třech dnech

Hned na začátek vás musíme varovat: instantní řešení neexistuje. Když ale viry útočí, vyplatí se udělat všechno pro to, aby si na vás netroufly nejen teď, ale ani kdykoliv příště. Následujte naše rady a začněte hned zlepšovat obranyschopnost svého organismu.

Dnes… jděte brzo spát.

Spánek, stejně jako dostatek odpočinku a snížení stresové zátěže významně posiluje odolnost organismu,“ doporučuje MUDr. Ondřej Nývlt, který předsedá Odborné radě UGO. Než se ale uložíte do postele, dejte si pořádnou dávku vitamínu C. Je jedno, jestli sáhnete po čerstvém pomerančovém freshi, nebo si ho nakombinujete třeba s řízným zázvorem.

Připravte se na všechno a pořiďte si domů železnou zásobu čerstvé šťávy. Při nákupu kontrolujte, že se jedná o paskalizovanou šťávu. Paskalizace konzervuje čerstvé šťávy vysokým tlakem a nezahřívá je, na rozdíl od obvyklé pasterace. Paskalizace je unikátní: likviduje živé mikroby, bakterie, viry a plísně, ale zachovává barvu, obsah nutričních látek i aroma. Paskalizované šťávy vydrží v ledničce čerstvé až několik týdnů, ale nejlépe vám pomohou, pokud je obratem vypijete.

Zítra... zdraví má zelenou

Změňte své stravování. Jedině dostatek zdravé a vyvážené stravy bohaté na ovoce a zeleninu, které obsahují důležité tělu prospěšné látky, umí s tělem zázraky.

Vezměte zdraví do svých rukou a stimulujte svou obranyschopnost pitím Green Smoothies, speciálně vytvořených drinků plných zeleniny tak čerstvé, jako byste ji právě nakrájeli.

Spojení špenátu, kapusty a brokolice vám mimo jiné doplní pořádnou dávku vitamínu E – silného antioxidantu a ochránce buněk. Rozpouští se v tucích – skvělý důvod si k pití naservírovat salát s lososem.

Pozítří... posilněte se vitamíny

Nasaďte těžký kalibr. „Můžete se nacpat třeba česnekem, který působí jako přírodní antibiotikum, nicméně existují i voňavější způsoby,“ dodává s úsměvem MUDr. Nývlt.

Populární Chřipkobijci potěší vonným kořením a vyvážená kombinace surovin pomáhá zabránit případnému množení baterií a má protizánětlivé účinky.

Čilice je pikantní pomerančový drink s chilli a kardamomem, který zahřeje a podpoří trávicí systém. Medová Zázvorka spojuje tři vitamínové boháče: ananas, jablko a kiwi. Spolu s nimi budete mít radost z přívalu energie.

 

Patero pro posilování imunity podle MUDr. Ondřeje Nývlta:

1. Dodávejte střevům probiotické bakterie a konzumujte rozpustnou prebiotickou vlákninu. Zlepšíte vstřebávání minerálů, vitamínů, enzymů a dalších důležitých látek a tělo bude mít sílu bránit se všem změnám teplot, virům a bakteriím.

2. Vyhýbejte se cukru a sladkostem a omezte konzumaci kyselinotvorných potravin. Naopak zvyšte spotřebu zásaditých potravin (borůvky, mořské řasy, červená řepa, fazole, ryby, zelené potraviny).

3. Pijte bylinkové čaje, které zahřejí a nápoje s obsahem skořice, zázvoru, čekanky, kopřivy.

4. Dbejte na pestrou stravu. Doplňte si minerály, zejména draslík, hořčík, zinek a selen a také vitamíny B, C, D a E.

5. Udržujte své tělo v teple, v klidu. Hojně odpočívejte a dostatečně spěte.