Jak si užít melouny, dokud jsou nejsladší - Ugo

Jak si užít melouny, dokud jsou nejsladší

Na kolik způsobů si v létě užíváte melouny? Už jste měli naše (melou)nové lahvičky? A saláty? Co melounové drinky? Splněno? V tom případě se vrhněte na melounové experimenty! Dali byste si třeba UGO nanuka? ;)

To si takhle jednou koupíte celý meloun a přemýšlíte, co s ním.

Říkáte si: nejlepší je stejně samotný. Obzvlášť když je pořádně vychlazený a vy ho dlabete jen tak v pohodě někde u vody.

V létě je ale sezóna tolika skvělého ovoce, že ovocný salát můžete jíst ke každé snídani, obědu, svačině i večeři...

Raději něco sytějšího? Třeba lehký oběd v podobě salátu s melounem? Mimochodem my ho v Salateriích kombinujeme letos v létě s balkánským sýrem, kuřetem a malinovou zálivkou ;)

Meloun se hodí i jako jedlá ozdoba třeba na letní party.

A když už jsme u party, co meloun doplnit třeba o mátu a limetu a servírovat ho jen tak rozmixovaný jako osvěžující drink? Nebo se melounovým koktejlem osvěžit u nás na baru?

A abychom nezapomněli. Tekutý meloun si můžete letos v létě vzít kamkoliv s sebou v podobě naší sezónní lahvičky v kombinaci meloun + jahoda + pomeranč (nebo okurka + jablko + citron). V chladu vám vydrží i měsíc a osvěží vás třeba na výletě nebo u vody.

Recept na UGO nanuka

Pokud se chcete osvěžit a zchladit zároveň nebo hledáte zdravý letní dezert, zkuste si vyrobit UGO nanuka. Vypadají krásně, chutnají všem a navíc jsou zdravé.

Letní UGO lahvičky

Jednoduše do nanukových tvořítek nakrájejte ovoce podle chuti, melounovou lahvičku rozmixujte s banánem nebo ananasem, aby byla šťáva hustší, a koktejl nalijte do formičky, ve které už máte nakrájené ovoce. Dejte zmrznout a za pár hodin máte super letní osvěžení, které je krásné, zdravé a hlavně skvěle chutná!