Jak si doma připravit green smoothie - Ugo

Jak si doma připravit green smoothie

Jarní sezóně v UGO barech vládnou green smoothies. Pokud jste s nimi prožili lásku na první ochutnání, čtěte pozorně. Právě se vám chystáme prozradit pár užitečných triků, jak na domácí green smoothie.

Někdy se prostě stane, že vám nevyjde cesta kolem UGO baru, nebo možná potřebujete svůj zelený elixír hned, jak vylezete z postele. My to chápeme a rozhodně vás v takovém případě nenecháme žíznit. Místo toho vám poradíme, jak si green smoothie nejlépe připravit doma.

What’s your blender of choice?!?

A photo posted by Simple Green Smoothies (@simplegreensmoothies) on

 

Rada č. 1: Promyslete si, kterou listovou zeleninu použijete

My jsme si oblíbili baby špenát, protože má neutrální chuť, která funguje prakticky s jakýmkoliv ovocem. To ho totiž dokáže snadno “zamaskovat” a ze špenátu tak zůstane v green smoothie jen krásná barva a zdraví. Naproti tomu třeba rukolu mixovat ani nezkoušejte. Lístek po lístku je její hořká chuť fajn, v drinku ale dobrotu rozhodně nedělá. Zdravé evergreeny jsou naopak kapusta či kadeřávek.

Rada č. 2: I na mixování se dá pár věcí vychytat

Aby byla vaše smoothies ještě víc smooth, doporučujeme nejprve rozmixovat listovou zeleninu s tekutinou zvlášť a až potom přidat ovoce a projet znovu mixérem. Pokud namixujete všechno na jeden zátah, můžou vám ve smoothie zůstat vlákna.

Než dáte ingredience do mixéru, zamyslete se nad jejich poměrem. Ideální jsou dva díly zeleného listí, dva díly tekutiny a tři díly ovoce. Zásadně tak zvýšíte šanci na dosažení dokonalé chuti i konzistence.

Rada č. 3: Na tekutině záleží

Jako tekutou složku můžete do smoothie použít vodu. Drink si ale klidně vylepšete třeba mandlovým nebo kokosovým mlékem. Výhoda je, že mléko obsahuje trochu tuku, který pomůže se vstřebáváním vitaminů rozpustných právě v tucích. A zrovna ve špenátu jeden takový je - vitamin K.

Pokud chcete použít místo vody nebo mléka ovocnou šťávu, směle do toho! Doporučujeme ale používat čerstvě vymačkanou šťávu, abyste v pití měli opravdu všechny vitamíny, které můžete. Pokud doma nemáte odstředivku, použijte UGO lahvičky, ve kterých je šťáva také čerstvá a doma je můžete mít v ledničce i několik týdnů díky tomu, že jsou ošetřené šetrnou paskalizací.

Rada č. 4: Plánujte

Pokud chronicky nestíháte, namixujte si green smoothies do zásoby. Je to ideální řešení pro spáče, kteří se ráno nedonutí vstát dřív kvůli snídani. Drinky hned po umixování přelijte do uzaviratelných lahviček, v lednici vydrží den-dva, i když je samozřejmě lepší vypít je co nejčerstvější. Než se do nich pustíte, nezapomeňte je pořádně protřepat.

Základním předpokladem pro úspěšné domácí mixování je samozřejmě dokonalá znalost Ugových drinků, takže si ty aktuální jarní znovu připomeneme. :) Z klasických green smoothies mixujeme mango, avokádo, jablko, špenát, pak taky kapustu, špenát, ananas, jablko, mátu nebo okurku, špenát, polníček, jablko a banán. Dobrou chuť!