Co musíte zkusit? Přece chia semínka! - Ugo

Co musíte zkusit? Přece chia semínka!

Módní trendy nehýbají jen světem oblečení a účesů. Čas od času se objeví potravina, která naprosto ovládne média, blogy, sociální sítě i naše kuchyně. Jednou z aktuálních trendy surovin jsou chia semínka. Znáte je?

Skvělé na “chia seeds” je to, že se dají přimíchat prakticky kamkoli. Toho jsme nemohli nevyužít, takže tuto jihoamerickou superpotravinu už brzy najdete i v jednom koktejlu na UGO barech. Ale nepředbíhejme.

Proč se vyplatí chia vyzkoušet? Kvůli chuti to nebude, žádnou specifickou chuť totiž chia semínka nemají. Díky tomu se ale dají využít ve sladkých i slaných pokrmech nebo nápojích.

Co chybí na chuti, to více než vynahrazují svým složením. Jsou bohatá na proteiny, vlákninu, vápník… No, možná by bylo kratší vyjmenovat živiny, které jim chybí. Zařazení chia semínek mezi superpotraviny mluví za vše.

Chia semínka mají navíc jednu speciální vlastnost. Po namočení nasáknou tekutinu do sebe a vytvoří lehce stravitelný průhledný gel. Svůj objem až dokážou zvětšit až 12x a postarají se tak o kvalitní hydrataci těla.

“Chia seeds” si přímo říkají o experimentování. Co si je vyzkoušet i doma? Sami uvidíte, že se dají přidat prakticky kamkoli – do ranního müsli, na salát, do polévky… Nebo si udělejte superzdravý a supervýživný chia puding.

Že byste si chia raději vyzkoušeli připravené od někoho jiného? Přijďte do UGO barů, až 9. února vypukne “chřipkobijecká” sezóna. Budeme pro vás mít úplně nový koktejl, ve kterém dělá chia semínkům společnost... Ale víte co, nechme to jako překvapení. Bude to každopádně dobrota!