Co jíst během „čistých dnů” při UGO Očistě? - Ugo

Co jíst během „čistých dnů” při UGO Očistě?

„Čisté dny” UGO Očistu otevírají i zakončují. Jsou potřeba před ní, aby se naše tělo na vyživování pouze ovocnými a zeleninovými šťávami připravilo. A také po ní, aby tělo v pohodě zvládlo přechod na pevnou stravu. Co a kde jíst? Poradíme!

Během „čistých dnů” nejíme...
Během „čistých dnů” můžete jíst tuhou stravu, ale je potřeba, aby byla co nejkvalitnější, čerstvá, šetrně připravená… Zkrátka zdravá. Takže doporučujeme vyřadit:

Alkohol, kávu, černý čaj, slazené nápoje, smažená jídla, tučná a těžká jídla, smetanové omáčky a mléko, mléčné výrobky, tavené sýry, jogurty, instantní a mražená hotová jídla, konzervy, potraviny obsahující velké množství umělých aditiv a sladidel a nejlépe taky veškeré maso, cukr, umělá sladidla, med, sirupy a slady a potraviny obsahující lepek.

Během „čistých dnů” jíme...
Víme, seznam nevhodných potravin je celkem dlouhý. Ale věřte, že pořád zbývá dost lákavých surovin a jídel, která vás zasytí a rozhodně uspokojíte i své chuťové buňky.

Můžete jíst veškerou zeleninu a ovoce (a to i sušené - ale pozor, nesířené a nedoslazované). Také luštěniny a sójové výrobky jako tofu nebo tempeh. Obzvlášť doporučená jsou nejrůznější semínka a oříšky (nesmažené a nesolené). Dovolená jsou také vajíčka, ačkoliv byste ta míchaná (smažená) měli vyměnit za vařená natvrdo. Všechny bezlepkové přílohy – brambory, rýže, skleněné a rýžové nudle, jáhly, pohanku, quinou, batáty nebo polentu si také můžete dát s klidným svědomím. Doporučujeme jíst hlavně saláty, kaše, luštěninové a zeleninové polévky.

A co z těchto surovin uvařit? V Průvodci UGO Očistou a v mobilní aplikaci najdete inspiraci, jaká jídla si můžete připravit doma!

V UGO navaříme za vás
Nemáte čas si tato jídla vyžadující delší přípravu (rozuměj: delší než připravení obložené housky) ukuchtit? V UGO Salateriích a Freshbarech vás nenecháváme ve štychu. Jídla z naší nabídky vhodná pro konzumaci během „čistých dnů" najdete označená speciální cenovkou.

SALÁTY
Z balených salátů si v Salateriích i Freshbarech můžete pochutnat na salátu s čočkou a rajčaty, s mrkví a mungo klíčky, s tuňákem a avokádem. Jako drobná svačinka poslouží zeleninová tyčinka s bylinkovým humusem.
V Salateriích pak jídelníčku čistých dnů vyhovuje sezónní salát se třemi druhy humusu, mrkví a cizrnou.

POLÉVKY
Jestli zatoužíte po teplém jídle, pochutnejte si v Salaterii (a některých Freshbarech) během Očisty na těchto pěti polévkách: čočkové s čerstvou petrželkou, fazolové s chilli, tomatové s bazalkovým dipem, polévce z červené čočky a papriky a nebo na té cizrnové, ale pozor, bez smetanového zdobení.

DRINKY
Dopřát si můžete všechny drinky s čísly 1-17.

Tak co myslíte, dá se to 3 + 3 dny na těchto dobrotách zvládnout? Držíme palce a i během UGO Očisty přejeme dobrou chuť! :)