Citrusy v zimě: 7 pro a 0 proti - Ugo

Citrusy v zimě: 7 pro a 0 proti

Sezónní nabídka přetéká během zimy citrusovými šťávami. Právě včas! Nechte na sebe v tomto na imunitu nejnáročnějším období působit blahodárnou Mocnou sílu citrusů. Mají spoustu příjemných účinků, které se zdaleka se netýkají jen imunity…

 

1. Věčné mládí vám my zaručit bohužel nemůžeme, ale citrusy, ty by klidně mohly. Jak známo, obsahují spoustu antioxidantů a ty neohroženě bojují proti všem volným radikálům – díky čemuž zabraňují stárnutí organismu. Kdyby měla zlá královna každé ráno po ruce šťávu z pomeranče, nemusela by se stárnutí (a Sněhurčiny krásy) bát. Ona ale měla po ruce jen jablko…

 

A post shared by Kara Blake Chin (@karablakechin) on

 

2. Věčné zdraví. Jestli ho něco přináší, tak citrusy. Díky nadupanému složení fungují jako prevence proti civilizačním chorobám, navíc ochraňují srdce a podporují imunitní systém. Ať už se chcete vyhnout chřipce, nebo myslíte na své zdraví za deset, dvacet nebo třicet let, s mandarinkou nemůžete šlápnout vedle.

3. Krásná pleť je v zimě, když nemáme dost sluníčka, venku mrzne a vevnitř se topí, často spíš vroucným přáním. Právě na obličeji se nejdřív objevují známky únavy nebo oslabení imunity. Vitamín C, jehož hlavním rajónem jsou právě citrusové plody, podporuje zdraví a pružnost naší pleti, takže si ho pro krásu dopřávejte v co největších porcích. Pokud se nehodláte živit třeba jen a jen grepy, předávkování je v podstatě nemožné.

 

A post shared by Susana Surjan (@susanasurjan) on

 

4. Zlepší náladu díky své chuti a barvě. Fakt! Kombinace sladkého a lehce kyselého je jednou z nejoblíbenějších chutí a čím jiným si zlepšit den než skvělým pitím nebo jídlem. Navíc jejich veselé barvy rozzáří každou místnost, takže se v zimě nebojte těmito malými sluníčky obklopovat ve velkém :)

5. Dodají energii. V citrusech najdete slušnou řádku živin, které v kombinaci s přírodním cukrem a výše zmíněnou šťavnatostí umějí zahnat únavu a otupělost jako máloco. Únava bývá nejčastěji způsobena oslabeným imunitním systémem, nedostatkem tekutin nebo nízkou hladinou cukru v těle. A tohle všechno například šťáva z pomeranče a ananasu s citronem a jablkem, kterou najdete v sezónní nabídce UGO, ošéfuje jako nic.

 

A post shared by Tuuli (@tuulilife) on

 

6. Lahodí i linii. Obsahují totiž hodně vlákniny, která je důležitá pro správné fungování metabolismu a navíc pomáhá udržovat  správnou hladinu cukru v krvi – takže se nemusíte bát žádných výkyvů nálad a návalů hladu. A navíc neobsahují žádný tuk. Sečteno, podtrženo, jestli nestojíte o hromadění kilíček (která se během zimy objevují tak nějak sama), jsou pomeranče a citrony pro váš jídelníček “must have”.

 

A post shared by Eleonora (@eleonore_dd) on

 

7. Pohodička, klídeček, vitamín C schovávající se ve šťavnatých citrusech umí zatočit i se stresem. Dokáže totiž vrátit do normálu zvýšený krevní tlak i množství stresového hormonu kortizolu. Takže jestli razíte heslo “no stress”, zvolte si to pravé citrusové.

A skočte si pro to do UGO: sezónní nabídku Mocná síla citrusů jsme namíchali právě kvůli všem těmto parádním účinkům, které mají nejen drinky, ale i saláty. Mandarinka se přikutálela do salátu s krůtím masem v kari omáčce s červeným zelím a pomeranč pomrkává ze salátku s uzeným pstruhem a avokádem s jogurtovou zálivkou.