Chutné UGO tipy na posílení imunity - Ugo

Chutné UGO tipy na posílení imunity

Během zimy řádí nemoci víc než jindy a i obyčejné nachlazení umí život pořádně zkomplikovat. Jak nastávající chřipkovou sezónu zvládnout bez úhony? Zařaďte do svého jídelníčku zdravé potraviny, které imunitu posílí. Přinášíme vám několik jednoduchých (a chutných) tipů. Ve Freshbarech a Salateriích UGO je jejich dodržování snadné :)

Tip č. 1: Vitamín C
Základem jsou potraviny, které obsahují hodně vitamínu C. Ten je jedním z nejúčinnějších antioxidantů a v našem organismu funguje jako taková šikovná uklízečka – čistí ho od látek, které mu škodí a zbytečně zatěžují imunitní systém. Síla “céčka” je opravdu mocná, působí jak proti chorobám (vitamín C navíc kromě spousty jiných skvělých vlastností podporuje tvorbu bílých krvinek), tak i proti únavě. Kde všude se schovává?

  • Citrusy: Vsaďte na exotické sladkokyselé ovoce, které je součástí skoro všech sezónních drinků a obou salátů. Zkuste po cestě do práce nebo do školy stihnout sladkou tečku za snídaní – sezónní drink z UGO. Třeba fresh speciál s pomerančem, ananasem, citronem a jablkem vitamínem C skoro přetéká.

  • Najdete ho nejen v ovoci, ale i v zelenině. Z lokálních potravin se živiny vstřebávají snadno, a proto na ně (hlavně v zimě) nezapomínejte. Třeba drink s hruškou, řepou a jablkem je jako z babiččiny zahrádky a nemějte strach, vitamíny obsahuje taky.

Tip č. 2: Tekutiny
Pro naši imunitu je hodně důležitý také dostatek tekutin. Škodlivé látky totiž musí z těla rychle ven! Pitný režim se v UGO Freshbarech dodržuje přímo fantasticky. Který drink vám nejvíc zachutnal? Co třeba zelenino-ovocná šťáva s okurkou, hruškou a pomerančem? Téhle sladkokyselé, lehce zeleninové chuti se jen tak nepřejíte, pardon nepřepijete :)

Tip č. 3: Jogurt
Spokojená střeva = spokojený organismus. A spokojený organismus se rovná fungující imunitní systém. Přidejte si v zimě do kteréhokoli oblíbeného drinku jogurt, který najdete mezi “extras”. Díky velkému obsahu laktobacilů uděláte svým střevům velikou radost.

Tip č. 4: Ryby
Pravidelná konzumace ryb díky obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje imunitní systém a Omega-3 mastné kyseliny snižují zánětlivost v organismu. Na tyto látky jsou bohaté hlavně mořské ryby, takže neváhejte jít do salátu s pečeným lososem a fenyklem. Ze sladkovodních ryb pak vyzkoušejte sezónní salát s uzeným pstruhem a avokádem. S jogurtovou zálivkou poslouží jako lehká večeře, která je navíc v UGO Salateriích hotová raz dva.

Tip č. 5: Neprochladnout
Posledním tip zní jako od maminky: hlavně neprochladnout! Zapomenutou čepici nenahradíme, ale prohřát se pěkně zevnitř můžete s pomocí zázvoru nebo chilli. Proto rozhodně vyzkoušejte sezónní tekutou dobrotu mandarinka, chilli, mango. Však to znáte, hlavně to chce klid a žaludek v teple!

UGO vám pomůže posílit imunitu a ještě si u toho bezvadně pochutnáte. Třeba sezónní nabídku jsme namíchali speciálně pro tento účel. Že je pro zimní měsíce extra vychytaná, napovídá už její název: Mocná síla citrusů.