Čerstvé šťávy versus pasterované džusy - to je, oč tu běží - Ugo

Čerstvé šťávy versus pasterované džusy - to je, oč tu běží

Objednáváte si na UGO barech šťávu, nebo džus? Možná vám tyto pojmy připadají jako jedno a to samé. To se vám ale právě chystáme vyvrátit. :)

UGO jede na šťávách

Fresh neboli čerstvou šťávu najdete na všech UGO barech i Salateriích. Dokonce můžete na vlastní oči vidět, jak se váš drink připravuje. Jde o šťávu vymačkanou před několika vteřinami z čerstvých surovin, tedy o to nejlepší, co z ovoce a zeleniny můžete dostat. Včetně přirozené chuti i vitamínů a dalších “živých” látek.

Smoothies z UGO baru

Co ale na doma?

Pokud chcete mít zásobu ovocných šťáv doma a bez práce, UGO má pro vás variantu šťáv ošetřených vysokým tlakem (tzv. paskalizací). Ty doma vydrží čerstvé déle než šťávy z našich barů, které jsou určeny k okamžité spotřebě.

Aby šťávy déle vydržely, je potřeba je totiž nějakým způsobem stabilizovat. Nejčastěji se k tomu používá metoda zvaná pasterizace (nebo pasterace), kdy se pomocí vysoké teploty zničí všechny mikroorganismy, které by se jinak v džusu rozmnožily a nadělaly paseku. Spolu s nimi ale vysoká teplota při pasterizaci bohužel ničí i cenné složky jako třeba vitamíny a mění chuť nápoje. Takový džus ale vydrží několik měsíců a není třeba ho uchovávat v lednici.

CNaHbJkU8AAH61W

Řešení: Paskalizované UGO lahvičky! 

Existuje ale způsob, jak zachovat všechny chuťové i nutriční vlastnosti na delší dobu. Zařídit se to dá díky stabilizaci vysokým tlakem, neboli paskalizaci, kterou používáme při výrobě našich UGO lahviček. Právě díky paskalizaci vám naše šťáva vydrží v ledničce 4 týdny, uchovává si ale všechny vitamínů a zdraví prospěšné látky z ovoce a zeleniny, ze kterých je vyrobená. Nedodáváme, neubíráme a uměle nevylepšujeme vůbec nic.

A malý tip na závěr

100% šťávy UGO ošetřené vysokým tlakem (paskalizací) najdete ve vybraných prodejnách v chladicích boxech u ovoce a zeleniny. A kde se rozhodně nespletete, jsou naše pobočky. Tam si totiž výrobu šťávy můžete sami na vlastní oči zkontrolovat. :)