5 tipů, jak přežít Vánoce v lepší formě než loni - Ugo

5 tipů, jak přežít Vánoce v lepší formě než loni

Stále na loňské Vánoce vzpomínáte s lehkými výčitkami svědomí? S trochou odhodlání a našimi radami to letos bude úplně jiné! Nebo se o to aspoň můžete pokusit. :)

1. Vedle cukroví nastražte ovoce Cukroví ve spíži, cukroví na stole, cukroví úplně všude. Letos ale bude mít zdatného soupeře. Čerstvé ovoce, které máte nejraději. Nastražte ho hned vedle cukroví, ale pozor. Pěkné oloupané a nakrájené, abyste se neměli na co vymlouvat.

Jablíčka, hrušky, mandarinky, pomeranče, ale třeba i maliny nebo borůvky. (Ty ani nemusíte loupat!) Kdy jindy si takový luxus mimo léto dopřát, než o Vánocích.  

2. Jděte se vyvenčit

Nebojte se, nehodláme vás přesvědčovat o výhodách vánočního běhu. (Pokud se ale odhodláte, klobouk dolů!) I hodinová procházka denně stačí, abyste se přestali cítit jako váleček.

Vezměte psa, kočárek, co se namane, a užijte si, že můžete na čerstvý vzduch. Nemáte náhodou po cestě UGO bar? :)

3. Když je příležitost, odlehčete

V žádném případě vám nebudeme radit, ať si místo bramborového salátu dáte suché brambory a řízek raději nesmažený. Tradice se musí dodržovat. Tajemství dobrého pocitu spočívá spíše ve velikosti porce, ale chápeme, že vánoční dobroty od maminky nejsou na stole každý den.

Abyste hodování kompenzovali, využijte každé příležitosti k odlehčení. Jakmile se babička nedívá nebo vás nečeká pohoštění u přibuzných, naložte si na talíř salát nebo jiné lehké bezmasé jídlo. Na vánoční speciality se pak budete těšit ještě víc, čestné slovo.

4. Zásobte se čerstvými šťávami

Krabice s pasterovanými džusy, ve kterých moc prospěšných látek nenajdete, letos s klidem ignorujte. Sáhněte radši po lahvičkách od pana Uga. Třeba nahořklá grepová šťáva poslouží jako skvělý “digestiv”, a když vyberete třeba jablko s řepou, můžete si připsat body, že jste do jídelníčku dostali zeleninu. :)

UGO lahvičky v lednici pohodlně vydrží přes celé svátky až do Nového roku, nemusíte se tedy bát udělat si zásoby. Doporučujeme praktické litrovky, aby vám zásoby vydržely. V Globusu jsou do 23. 12. jen za 49,90 Kč.

 

5. Hlavně si to užijte

Na všechny dobré rady také můžete s klidem zapomenout a Vánoce si užít podle svého, s lidmi, které máte nejraději. Těch pár kil, které v nejhorším naberete, v lednu v pohodě vyběháte. Tak šťastné a šťavnaté!