5 malých krůčků k lehčí zimě - Ugo

5 malých krůčků k lehčí zimě

Znáte to. Je nový rok a vy byste chtěli oprášit zdravý životní styl, jenže se vám po Vánocích do ničeho nechce. Také před sebou tlačíte předsevzetí jako těžký balvan a nevíte, kde začít? Zkuste to pěkně po malých krůčcích. Co říkáte, do kterého z nich se pustíte jako první? 1. Pokuste se zařadit do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny. Bacily potkáte v zimě na každém kroku, a tak byste neměli zapomínat na dostatečný přísun těchto zdravých laskomin. A pokud zjistíte, že jste je dneska trochu opomněli, není nic jednoduššího než zaskočit do nejbližšího UGO Freshbaru pro čerstvé smoothie, které je vitamínů plné. Můžete si pro něj přijít i s vlastním hrnkem nebo lahvičkou, a nevytvářet tak nadbytečný odpad. 


2. Snažte se myslet trochu víc na sebe. Před Vánoci to bylo hlavně o obdarovávání blízkých a teď je řada na vás. Stačí si třeba napustit horkou vanu s koupelovou solí, nanést pleťovou masku nebo se objednat na masáž. Vaše tělo vám za to poděkuje.


3. Inspirujte se skandinávskou pohodou a zapalte si svíčku nebo rozsviťte světýlka. Ne nadarmo jsou Dánové považováni za nejšťastnější národ světa. Vědí totiž, že abychom neupadli do depresí, je potřeba si zimu udělat hezkou. Třeba právě tím, že si zapálíte svíčku a zabalíte se do deky.


4. Vyzkoušejte zdravější alternativy. Přestože vás o Vánocích dost možná krmila maminka nebo babička, teď máte zase jídelníček ve svých rukou. Vyměňte například majonézu za bílý jogurt, knedlíky za kuskus a na hodobožový oběd zavzpomínejte s kachním wrapem z UGO Salaterie v ruce.


5. Zkuste víc myslet na přírodu. I malá změna je dobrá. Vždycky si můžete raději obléct svetr než přidávat stupeň na termostatu topení. Nebo si dát alespoň jednou týdně bezmasý den. Výborných vegetariánských jídel existuje celá řada a příroda vám bude vděčná za každou maličkost.